Akusztik - Čt 14.05. 00:25
The Sign. A miskolci The Sign zenekar szemtelenül fiatal ötösét Czinke Máté (ének), Czinke Dani (billentyű), Török Dani (gitár), Kollár Ábel (dob) és Szentpétery Mózes (basszusgitár) alkotja. Egy hobbi garázsbandából díjnyertes és folyamatosan koncertező együttessé nőtték ki magukat. Első daluk, az "Egyetlen" nem sokkal megjelenése után, 2017 augusztusában megnyerte a Petőfi Rádió ’Saját zenéd’ versenyét. Az első nagylemez ’Többet mond itt minden Rólad’ címmel 2019 tavaszán jelent meg. A korong egyik felvétele, az „Ő” bejutott A DAL 2019 legjobb 30 produkciója közé, amivel egészen az elődöntőig meneteltek, valamint a zsűri egyik kedvenc zenekarává is váltak a műsor alatt. Szintén ebben az évben „Tékozló”, majd 2021-ben "Ez a perc" című szerzeményükért Szikra-díjat kaptak a legjobb dal kategóriában. Majd új nagylemezzel jelentkeztek "Mi fedeztük fel Amerikát" címmel.
Více informacíEpizody
Akusztik - Všechna vysílání
Akusztik - Pá 03.07. 23:30
Akusztik - Pá 03.07. 23:30
Csóka Anita és a Vintage Time Band. Magyarország (2026). A Csóka Anita és a Vintage Time Band egy 2022 végén alakult formáció, amely a klasszikus jazz, a swing, a blues, a bossa nova és a régi idők tánczenés hangulatát idézi meg. A formáció célja a zeneirodalom legismertebb dalainak újragondolása. Repertoárjukban a fülbemászó örökzöldek mellett izgalmas átiratok is szerepelnek – a koncerteken a swinges ritmusoktól a bossa nováig minden megtalálható.
Akusztik - Pá 03.07. 00:25
Akusztik - Pá 03.07. 00:25
Kökény Attila.
Akusztik - Čt 02.07. 00:25
Akusztik - Čt 02.07. 00:25
Omen. Az Omen 1990-ben alakult az akkori legnépszerűbb magyar heavy metal zenekarból, a Pokolgépből kivált Nagyfi László és Kalapács József kezdeményezésére. Az Omen rögtön lemezszerződést kapott az akkor még monopolhelyzetben lévő Hungarotontól, s a Feketében c. album (1991) elindította a zenekart a siker útján. 2012-ben az új felállás (Nagyfi László-gitár, Nagyfi Zoltán-dob, Vörös Gábor-basszusgitár, Szijártó Zsolt-gitár, Koroknai Árpád-ének) "Nomen est omen" címmel új dupla albumot jelentetett meg. A friss szerzeményekhez Horváth Attila és Szeberényi Attila írta a szövegeket. A már klasszikusoknak számító dalokhoz Derzsi György írt szimfonikus hangszerelést. A korongon bónuszként helyet kapott a "Jó utat barátom" (Ángyán T. , Molics Zs.) című dal is Daczi Zsolt emlékére. 2012-ben a gitáros poszton tagcsere történt. Az új gitáros Nagy Máté "Kölyök" lett. Az új nóták sodró lendülete, valamint a régiek újrahangszerelt változata kivívta a szakma, a közönség és a kritikusok elismerését is, új lökést adva ezzel a zenekarnak. 2019 május végén, tagcsere történt az énekes poszton, Koroknai Árpád helyére Molnár Péter érkezett. Az Akusztik legendák koncerten a zenekar korábbi énekese, Koroknai Árpád volt a vendég.
Akusztik - St 01.07. 02:25
Akusztik - St 01.07. 02:25
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
Akusztik - Út 30.06. 00:25
Akusztik - Út 30.06. 00:25
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
Akusztik - Po 29.06. 03:55
Akusztik - Po 29.06. 03:55
Poniklo.
Akusztik - Pá 26.06. 23:30
Syl Mohai. Magyarország (2026). Syl Mohai egy ifjú tehetség, Barta Tamás-díjas előadó, dalszerző. Fiatal kora ellenére már számos hazai és nemzetközi gitárverseny első díját nyerte el. Évek óta önálló fellépőként, illetve közreműködőként vesz részt különböző zenei projektekben. 2023-ban megjelent Discover című debütáló albuma, majd 2025-ben két lemezt is kihozott, egyik az Unhappy, másik pedig az Upside Down címet viseli. Saját szövegeit saját virtuóz gitározásával kíséri, amely időnként szemtelenül felszabadult szólózásokba csap át.
O pořadu
The Sign. A miskolci The Sign zenekar szemtelenül fiatal ötösét Czinke Máté (ének), Czinke Dani (billentyű), Török Dani (gitár), Kollár Ábel (dob) és Szentpétery Mózes (basszusgitár) alkotja. Egy hobbi garázsbandából díjnyertes és folyamatosan koncertező együttessé nőtték ki magukat. Első daluk, az "Egyetlen" nem sokkal megjelenése után, 2017 augusztusában megnyerte a Petőfi Rádió ’Saját zenéd’ versenyét. Az első nagylemez ’Többet mond itt minden Rólad’ címmel 2019 tavaszán jelent meg. A korong egyik felvétele, az „Ő” bejutott A DAL 2019 legjobb 30 produkciója közé, amivel egészen az elődöntőig meneteltek, valamint a zsűri egyik kedvenc zenekarává is váltak a műsor alatt. Szintén ebben az évben „Tékozló”, majd 2021-ben "Ez a perc" című szerzeményükért Szikra-díjat kaptak a legjobb dal kategóriában. Majd új nagylemezzel jelentkeztek "Mi fedeztük fel Amerikát" címmel.